VILA SIRTAKI се наоѓа во Сивири, на околу 300 метри од плажа, Вилата располага со 1/3 и 1/2+2 Студиа кои се состојат од две оддделни соби (спална со два кревети и уште една просторија каде е кујната и има еден кревет со можност за дополнителен кревет) или креветчиња на спрат, со голема и комплетно опремена кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената.

При пријавувањето се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари

GPS: 40.037810 , 23.363342

На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2019

 

ВИЛА СИРТАКИ – СИВИРИ
ЦЕНА ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. 1/3  (студио за 3 лица) 2+2  (студио за 4 лица) Промо цени на кој не следува попуст
18.05-25.05.2019 7 49 69 Промо цена
25.05-01.06.2019 7 79 99 Промо цена
01.06-08.06.2019 7 119 129
09.06-16.06.2019 7 169 199
15.06-22.06.2019 7 199 219
22.06-29.06.2019 7 259 289
29.06-06.07.2019 7 279 299
06.07-13.07.2019 7 319 339
13.07-20.07.2019 7 339 359
20.07-27.07.2019 7 349 369
27.07-03.08.2019 7 349 369
03.08-10.08.2019 7 349 369
10.08-17.08.2019 7 349 369
17.08-24.08.2019 7 309 339
24.08-31.08.2019 7 239 259
31.08-07.09.2019 7 199 219
07.09-14.09.2019 7 139 159
14.09-21.09.2019 7 79 99 Промо цена
21.09-28.09.2019 7 49 59 Промо цена

Цените во табелата се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари

Клима уредот е вклучен во цената.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “БАЛКАН НЕТ“.

Aвтобуски превоз со доплата

Време на поаѓање и цена за превоз:

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€ по лице
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице
 • 04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице
 • 05:00 h Неготино (бензинска Неготино)  35€ по лице
 • 05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице
 • 05:40 h Удово (бензинска Удово)  35€ по лице
 • 06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)  35€ по лице
 •  04:00 h Битола (Пред спортска Сала)  35€ по лице
 • 03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола  35€ по лице
 • 02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€ по лице
 • 02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  35€ по лице
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  30€ по лице

Попуст за деца:

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена
 • Деца до 1,99 години бесплатно
Балкан Нет Balkan Net Leto Лето Албанија