Aммос Апартманите се од “B” категорија и се наоѓаат на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа. Од вилата до градската плажа има неколку минути пешачење или 200метри удолница. Под самите апартмани се наоѓа бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите и оставање на багаж. Исто така, во вилата има wi-fi.

Вилата располага со студија на високо приземје и спрат (трокреветни, четворокреветни и едно 6то креветно студио) опремени со кујна, клима (вклучена во цената) , ТВ, wc  и балкон која гледа према шеталиштето или задната страна на вилата.

GPS координати: 40°4’33”N,23°26’50”E

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за рана разервација: Потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=61,8мкд

На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина, и се резервира со 50% аконтација, кои во случај на отказ се неповратни.

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2020

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.05.2020

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

ВИЛА АМОС – КАЛИТЕА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / ОД НЕДЕЛА ДО НЕДЕЛА
период Ноќ. 1/3  (студиоза 3 лица) 1/4  (студиоза 4 лица) 1/6  (студиоза 6 лица) коментар
24.05-31.05.2020 7 49 69 79 Промо цени
31.05-07.06.2020 7 79 89 119 Промо цени
07.06-14.06.2020 7 129 149 159
14.06-21.06.2020 7 179 189 209
21.06-28.06.2020 7 239 259 279
28.06-05.07.2020 7 259 269 299
05.07-12.07.2020 7 269 289 339
12.07-19.07.2020 7 319 339 399
19.07-26.07.2020 7 339 359 419
26.07-02.08.2020 7 349 369 439
02.08-09.08.2020 7 359 379 459
09.08-16.08.2020 7 359 379 459
16.08-23.08.2020 7 359 379 459
23.08-30.08.2020 7 339 359 419
30.08-06.09.2020 7 229 269 359
06.09-13.09.2020 7 179 199 259
13.09-20.09.2020 7 129 159 199 Промоцени
20.09-27.09.2020 7 79 99 129 Промоцени

ВИЛА АМОС – КАЛИТЕА
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА / ОД САБОТА ДО САБОТА
Термини Ноќ. 1/3  (студиоза 3 лица) 1/4  (студиоза 4 лица) Коментар
23.05-30.05.2020 7 49 69 Промоцени
30.05-06.06.2020 7 79 89 Промоцени
06.06-13.06.2020 7 129 149
13.06-20.06.2020 7 179 189
20.06-27.06.2020 7 239 259
27.06-04.07.2020 7 259 269
04.07-11.07.2020 7 269 289
11.07-18.07.2020 7 319 339
18.07-25.07.2020 7 339 359
25.07-01.08.2020 7 349 369
01.08-08.08.2020 7 359 379
08.08-15.08.2020 7 359 379
15.08-22.08.2020 7 359 379
22.08-29.08.2020 7 339 359
29.08-05.09.2020 7 229 269
05.09-12.09.2020 7 179 199
12.09-19.09.2020 7 129 159 Промоцени
19.09-26.09.2020 7 79 99 Промоцени

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ за Халкидики 

Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30 еур по лице

Битола – (Автобуска Станица Транскоп-на перон)-30 еур по лице

Скопје (Дрводекор) – 35 еур полице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40 еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40 еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35 еур по лице

Удово (бензинска пумпа Удово) – 35 еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35 еур по лице

Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35 еур по лице

Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35 еур

Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35 еур по лице

Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30 еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10 еур од редовната цена за Скопје, 15 еур заБитола и Штип

Деца до 1,99год – бесплатно и некористат седиште

Возрасни лица над 63год – попуст од 10 еур

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст  (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Балкан Нет

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ЗА ХАЛКИДИКИ:

-3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

-4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп – на перон)

-3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес

-5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до  Удово

-4:00 Скопје (Дрводекор)

-4:30 Велес (БП мотел Македонија)

-5:00 Неготино (БП Неготино)

-5:40 Удово (БП Удово)

-6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

-2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

-2:15 Кичево( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

-2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

-3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа

14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно

14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти

14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Балкан Нет Balkan Net Leto Лето Албанија