AMMOS APARTMENTS“ “B” категорија се наоѓа на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа, AMMOS APARTMENTS еоддалечена од најубавата градска плажа околу 4 минути пешачење. Вилата располага со студија на високо приземје и спрат (трокреветни, четворокреветни и едно 6то креветно студио) опремени со кујна, клима, телевизор и балкон кој гледа према шеталиштето или задната страна на вилата. Под самите апартмани се наоѓа бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите. Исто така, во вилата има wi-fi.

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари.

На Промо цените не следува попуст. GPS координати: 40°4’33”N,23°26’50”E

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2019

ВИЛА АМОС – КАЛИТЕА
ЦЕНОВНИК НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА / ЦЕНА ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
период Ноќ. 1/2   (студио за 2 лица) 1/3  (студио за 3 лица) 1/4  (студио за 4 лица) 1/6  (студио за 6 лица) Промо цени на кој не следува попуст
19.05-26.05.19 7 49 49 69 79 Промо цени 
26.05-02.06.19 7 58 79 89 119 Промо цени 
02.06-09.06.19 7 99 109 119 139
09.06-16.06.19 7 149 179 189 209
16.06-23.06.19 7 199 239 259 259
23.06-30.06.19 7 239 259 269 295
30.06-07.07.19 7 259 269 289 339
07.07-14.07.19 7 279 319 339 399
14.07-21.07.19 7 339 349 369 419
21.07-28.07.19 7 339 349 369 439
28.07-04.08.19 7 339 359 379 459
04.08-11.08.19 7 339 359 379 459
11.08-18.08.19 7 339 359 379 459
18.08-25.08.19 7 289 299 309 429
25.08-01.09.19 7 219 229 269 359
01.09-08.09.19 7 149 179 199 259
08.09-15.09.19 7 109 129 159 199
15.09-22.09.19 7 59 79 99 129 Промо цени 
22.09-29.09.19 7 49 49 69 79 Промо цени 
ВИЛА АМОС – КАЛИТЕА
ЦЕНОВНИК САБОТА НА САБОТА / ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
период Ноќ. 1/2   (студио за 2 лица) 1/3  (студио за 3 лица) 1/4  (студио за 4 лица) Промо цени на кој не следува попуст
18.05-25.05.2019 7 49 49 69 Промо цени 
25.05-01.06.2019 7 58 79 89 Промо цени 
01.06-08.06.2019 7 99 109 119
09.06-16.06.2019 7 149 179 189
15.06-22.06.2019 7 199 239 259
22.06-29.06.2019 7 239 259 269
29.06-06.07.2019 7 259 269 289
06.07-13.07.2019 7 279 319 339
13.07-20.07.2019 7 339 349 369
20.07-27.07.2019 7 339 349 369
27.07-03.08.2019 7 339 359 379
03.08-10.08.2019 7 339 359 379
10.08-17.08.2019 7 339 359 379
17.08-24.08.2019 7 289 299 309
24.08-31.08.2019 7 219 229 269
31.08-07.09.2019 7 149 179 199
07.09-14.09.2019 7 109 129 159
14.09-21.09.2019 7 59 79 99 Промо цени 
21.09-28.09.2019 7 49 49 69 Промо цени 

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари. На промо цените не следува попуст.

Клима уредот е вклучен во цената

Доплата за екстра легло 5€ на ден, со претходна согласност од домаќинот и агенцијата.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “БАЛКАН НЕТ“.

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ  – со доплата :

 • 03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
 • 04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 30€по лице
 • 15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€по лице
 • 02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 35€по лице
 • 02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€по лице
 • 15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€по лице
 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€по лице
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€по лице
 • 04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€по лице
 • 05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€по лице
 • 05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€по лице
 • 05:40 h Удово (бензинска Удово) 35€по лице
 • 06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€по лице

Попусти и доплати за деца

 • Деца од 2 до 11,99 години: 10€ попуст од редовната цена, 15€ од Битола и Прилеп
  Деца до 1,99 години – Бесплатно
  Возрасно лица над 63 год – попуст од 10€
Балкан Нет Balkan Net Leto Лето Албанија