Вила Alexandar е комплекс од 4 згради кои што се наоѓаат во исто двор. Дуплексите во вилата се состојат од 2 спални соби во кои што има по 2 легла додека во состав на трпезаријата се наоѓа и опремена кујна каде што има 2 софи за по едно лице.

Климата се наоѓа во кујната и е вкучена во цената додека исто така вилата располага и со Wifi.

На промо цените не следува попуст, и попуст за 2 последователни термини.

Цените се изразени по соба за наем на 7 ноќевања

GPS: 39°59’49.1″N 23°23’18.5″E

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2019

ВИЛА АЛЕКСАНДАР – ФУРКА
ЦЕНА ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. Апп за 4 лица Апп за 5 лица Апп за 6 лица Промо цени на кој не следува попуст
18.05-25.05.2019 7 79 119 139 Промо цена
25.05-01.06.2019 7 99 139 199 Промо цена
01.06-08.06.2019 7 169 199 259
09.06-16.06.2019 7 249 279 329
15.06-22.06.2019 7 279 329 369
22.06-29.06.2019 7 329 369 389
29.06-06.07.2019 7 369 399 419
06.07-13.07.2019 7 389 419 459
13.07-20.07.2019 7 389 409 449
20.07-27.07.2019 7 409 429 469
27.07-03.08.2019 7 409 429 469
03.08-10.08.2019 7 409 429 469
10.08-17.08.2019 7 369 409 459
17.08-24.08.2019 7 299 339 389
24.08-31.08.2019 7 269 299 359
31.08-07.09.2019 7 199 229 309
07.09-14.09.2019 7 149 179 229
14.09-21.09.2019 7 109 139 189 Промо цена
21.09-28.09.2019 7 99 119 149 Промо цена

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “БАЛКАН НЕТ“.

Aвтобуски превоз со доплата

Време на поаѓање и цена за превоз:

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€ по лице
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице
 • 04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице
 • 05:00 h Неготино (бензинска Неготино)  35€ по лице
 • 05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице
 • 05:40 h Удово (бензинска Удово)  35€ по лице
 • 06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)  35€ по лице
 •  04:00 h Битола (Пред спортска Сала)  35€ по лице
 • 03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола  35€ по лице
 • 02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€ по лице
 • 02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  35€ по лице
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  30€ по лице

Попуст за деца:

 • Деца од 2 до 11,99 год.- Попуст 15 € од редовната цена, Лица со возраст над 63 год.- Попуст 10 €
 • Деца до 1,99 години бесплатно
Балкан Нет Balkan Net Leto Лето Албанија