Фурка се наоѓа на околу 100 км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, морето е кристално чисто и сино и изгледа совршено во комбинација со околните шуми и планини. Заоѓањето на сонцето е посебно доживување – како се спушта зад морето небото се украсува со црвени, пурпурни и портокалови зраци, па престојот на плажа попладне се продолжува и до 21 часот. Покрај природните убавини, туристите ги привлекува и добрата туристичка организација. Модерната инфраструктура овозможува пријатен и комфорен одмор, одмор за сечиј вкус.

Студиа Агиос Георгиос Б категорија – 70 метри од плажа, прекрасно уреден двор со многу зеленило, маслинки, опремен со детски играчки и скара на користење  и дел за дружење. Студијата се опремени со кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата (3 Еур/ден), големи тераси. Четворокретните студиа се мезонети на 2 нивоа и голема пространост, идеални за комфорен семеен одмор.

Организиран автобуски превоз од Битола и Скопје со поаѓање и враќање на денот наведен во табелата.

На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина. Првите две и последните два термина се ПРОМО цени.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕРУ, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 30.12.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 28.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 30.04.2020

Клима уредот не е вклучен во цената (5 еур на ден на лице место)

ФУРКА – АГ.ГЕОРГИОС
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
ТЕРМИН Ноќевања 1/2 СТУДИО 1/3 СТУДИО 1/4 СТУДИО Коментар
23.05.-30.05.2020 7 69 € 79 € 89 € ПРОМО
30.05.-06.06.2020 7 99 € 109 € 119 € ПРОМО
06.06.-13.06.2020 7 159 € 169 € 179 €  
13.06.-20.06.2020 7 199 € 209 € 229 €  
20.06.-27.06.2020 7 259 € 269 € 289 €  
27.06.-04.07.2020 7 279 € 289 € 309 €  
04.07.-11.07.2020 7 299 € 309 € 319 €  
11.07.-18.07.2020 7 339 € 349 € 379 €  
18.07.-25.07.2020 7 339 € 349 € 379 €  
25.07.-01.08.2020 7 339 € 349 € 379 €  
01.08.-08.08.2020 7 339 € 349 € 379 €  
08.08.-15.08.2020 7 339 € 349 € 379 €  
15.08.-22.08.2020 7 339 € 349 € 379 €  
22.08.-29.08.2020 7 299 € 309 € 339 €  
29.08.-05.09.2020 7 239 € 249 € 259 €  
05.09.-12.09.2020 7 119 € 129 € 129 € ПРОМО
12.09.-19.09.2020 7 79 € 89 € 99 € ПРОМО

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ за Халкидики 

Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30 еур по лице

Битола – (Автобуска Станица Транскоп-на перон)-30 еур по лице

Скопје (Дрводекор) – 35 еур полице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40 еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40 еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35 еур по лице

Удово (бензинска пумпа Удово) – 35 еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35 еур по лице

Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35 еур по лице

Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35 еур

Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35 еур по лице

Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30 еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10 еур од редовната цена за Скопје, 15 еур заБитола и Штип

Деца до 1,99год – бесплатно и некористат седиште

Возрасни лица над 63год – попуст од 10 еур

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст  (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Балкан Нет

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ЗА ХАЛКИДИКИ:

-3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

-4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп – на перон)

-3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес

-5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до  Удово

-4:00 Скопје (Дрводекор)

-4:30 Велес (БП мотел Македонија)

-5:00 Неготино (БП Неготино)

-5:40 Удово (БП Удово)

-6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

-2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

-2:15 Кичево( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

-2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

-3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа

14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно

14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти

14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Балкан Нет Balkan Net Leto Лето Албанија