Вила Филомени е лоцирана во Пефкохори на главниот пат на 200-тина метри до прекрасната плажа со златен песок и неверојатно сина вода. Вилата располага со едно двокреветно, трокреветни и четворокреветни студија со дополнително легло, кои се распоредени на приземје, прв или втор спрат. Сите студија се опремени со ТВ, клима, кујна, WC и балкон. Вилата не обезбедува паркинг за возилата на гостите.

Доплата на клима 5 евра на ден на лице место.

 GPS координати: 39°59’17.6″N 23°36’42.7″E

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=61,8мкд

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.03.2019

-05% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2019

ВИЛА ФИЛОМЕНИ – ПЕФКОХОРИ
ЦЕНА ЗА СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. 1/2 (студио за 2 лица) 1/3 (студио за 3 лица) 1/3 + 1 (студио за 4 лица) Промо цена на која не следува попуст
19.05-26.05.19 7 59 79 89 Промо цена 
26.05-02.06.19 7 99 109 109 Промо цена 
02.06-09.06.19 7 179 189 199
09.06-16.06.19 7 229 239 259
16.06-23.06.19 7 289 289 309
23.06-30.06.19 7 329 339 349
30.06-07.07.19 7 349 359 379
07.07-14.07.19 7 379 389 399
14.07-21.07.19 7 379 389 399
21.07-28.07.19 7 379 389 399
28.07-04.08.19 7 379 389 399
04.08-11.08.19 7 379 389 399
11.08-18.08.19 7 379 389 399
18.08-25.08.19 7 329 339 359
25.08-01.09.19 7 259 279 299
01.09-08.09.19 7 229 229 259
08.09-15.09.19 7 159 189 209
15.09-22.09.19 7 119 129 139 Промо цена 
22.09-29.09.19 7 69 79 89 Промо цена 

Во цената не е вклучен превоз. 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “БАЛКАН НЕТ“.

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ  – со доплата :

 • 03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
 • 04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 30€по лице
 • 15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€по лице
 • 02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 35€по лице
 • 02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€по лице
 • 15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€по лице
 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€по лице
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€по лице
 • 04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€по лице
 • 05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€по лице
 • 05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€по лице
 • 05:40 h Удово (бензинска Удово) 35€по лице
 • 06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€по лице

Попусти и доплати за деца

 • Деца од 2 до 11,99 години: 10€ попуст од редовната цена, 15€ од Битола и Прилеп
  Деца до 1,99 години – Бесплатно
  Возрасно лица над 63 год – попуст од 10€
Балкан Нет Balkan Net Leto Лето Албанија