VILA MAGDA е лоцирана во Пефкохори под главниот пат на 90-тина метри до прекрасната плажа со златна песок и неверојатно сина вода. Вилата располага со двокреветни, трокреветни и четирикреветни студиа кои се распоредени на приземје, прв и втор спрат. Сите студиа се опремени со телевизор, клима, кујна и wc и балкон.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата од службата за резервации, и тоа најдоцна до15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.

Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2019  

ВИЛА МАГДА 1 – ПЕФКОХОРИ
ЦЕНА ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. 1/2 (студио за 2 лица) 1/3 (студио за 3 лица) 1/4 (студио за 4 лица) Промо цена на која не следува попуст
19.05-26.05.19 7 59 69 99 Промо
26.05-02.06.19 7 79 89 99 Промо
02.06-09.06.19 7 139 159 169
09.06-16.06.19 7 209 219 229
16.06-23.06.19 7 269 279 289
23.06-30.06.19 7 299 309 319
30.06-07.07.19 7 319 329 339
07.07-14.07.19 7 339 349 359
14.07-21.07.19 7 359 369 379
21.07-28.07.19 7 359 369 379
28.07-04.08.19 7 359 369 379
04.08-11.08.19 7 359 369 379
11.08-18.08.19 7 339 349 359
18.08-25.08.19 7 269 279 289
25.08-01.09.19 7 239 249 259
01.09-08.09.19 7 169 179 189
08.09-15.09.19 7 119 129 139
15.09-22.09.19 7 79 89 99 Промо
22.09-29.09.19 7 49 59 69 Промо

 

Во цената не е вклучен превоз. 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “БАЛКАН НЕТ“.

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ  – со доплата :

 • 03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
 • 04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 30€по лице
 • 15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€по лице
 • 02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 35€по лице
 • 02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€по лице
 • 15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€по лице
 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€по лице
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€по лице
 • 04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€по лице
 • 05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€по лице
 • 05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€по лице
 • 05:40 h Удово (бензинска Удово) 35€по лице
 • 06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€по лице

Попусти и доплати за деца

 • Деца од 2 до 11,99 години: 10€ попуст од редовната цена, 15€ од Битола и Прилеп
  Деца до 1,99 години – Бесплатно
  Возрасно лица над 63 год – попуст од 10€
Балкан Нет Balkan Net Leto Лето Албанија