Вила LITCA-2 е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветни апартмани и трокреветни студиа, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси

Цени за термини по типови простории и услуги

Термини

1/3Студио 1/4 Апартман 

Бр. ноќевања

18/05/2019 – 25/05/2019

ПРОМО 59.00€ 

Промо 59.00€ 

7*

25/05/ 2019 – 01/06/2019

ПРОМО 69.00€ 

Промо 69.00€ 

7*

01/06/ 2019 – 08/06/2019

89.00€ 

99.00€ 

7*

08/06/2019 – 15/06/2019

109.00€ 

129.00€ 

7*

15/06/2019 – 22/06/2019

119.00€ 

159.00€ 

7*

22/06/2019 – 29/06/2019

159.00€ 

179.00€ 

7*

29/06/2019 – 06/07/2019

339.00€ 

379.00€ 

7

06/07/2019 – 13/07/2019

379.00€ 

399.00€ 

7

13/07/2019 – 20/07/2019

399.00€ 

429.00€ 

7

20/07/2019 – 27/07/2019

399.00€ 

429.00€ 

7

27/07/2019 – 03/08/2019

399.00€ 

429.00€ 

7

03/08/2019 – 10/08/2019

399.00€ 

429.00€ 

7

10/08/2019 – 17/08/2019

399.00€ 

429.00€ 

7

17/08/2019 – 24/08/2019

369.00€ 

379.00€ 

7

24/08/2019 – 31/08/2019

159.00€ 

169.00€ 

7*

31/08/2019 – 07/09/2019

129.00€ 

139.00€ 

7*

07/09/2019 – 14/09/2019

109.00€ 

119.00€ 

7*

14/09/2019 – 21/09/2019

59.00€ 

69.00€ 

7*

Цените со * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица  (Трето , четврто ,петои шесто  лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз).

– Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

– За сигурна резервација се подразбира уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

– Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

– Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

– Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

– Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

•       За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)

•       За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 

•       Деца до 2 години бесплатно, без седиште

•       За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

•       Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.  Користењето на клима-уред и интернет е вклучено во цената .

Балкан Нет Balkan Net Leto Лето Албанија