Вила Елена се наоѓа на 20м од плажа, во строгиот центар веднаш на десната страна на споменикот на Полихроно.

Вилата располага со две двокреветни соби, една трокреветна и една четворокреветна соба.

Сите соби имаат кујна со прибор за готвење и јадење, клима, тв, сопствен тоалет, wi-fi, исто собите се со помала квадратура, и сите имаат балкони. Три од нив се наоѓаат на приземје и една двокреветна соба е на прв спрат.

ГПС координати: 40.018545, 23.526546

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=61,8мкд

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

ВИЛА ЕЛЕНА – ПОЛИХРОНО
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. 1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио Промо цени на кој не следува попуст
19.05-26.05.19 7 69 79 99 Промо цени
26.05-02.06.19 7 89 99 109 Промо цени
02.06-09.06.19 7 129 149 159
09.06-16.06.19 7 219 239 249
16.06-23.06.19 7 269 289 319
23.06-30.06.19 7 289 319 349
30.06-07.07.19 7 309 349 379
07.07-14.07.19 7 349 359 389
14.07-21.07.19 7 369 379 409
21.07-28.07.19 7 369 379 409
28.07-04.08.19 7 369 379 409
04.08-11.08.19 7 369 379 409
11.08-18.08.19 7 369 379 409
18.08-25.08.19 7 289 319 339
25.08-01.09.19 7 229 259 289
01.09-08.09.19 7 179 199 229
08.09-15.09.19 7 129 149 169
15.09-22.09.19 7 89 99 109 Промо цени
22.09-29.09.19 7 69 79 89 Промо цени

Во цената не е вклучен превоз. 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “БАЛКАН НЕТ“.

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ  – со доплата :

 • 03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
 • 04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 30€по лице
 • 15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€по лице
 • 02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 35€по лице
 • 02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€по лице
 • 15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€по лице
 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€по лице
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€по лице
 • 04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€по лице
 • 05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€по лице
 • 05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€по лице
 • 05:40 h Удово (бензинска Удово) 35€по лице
 • 06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€по лице

Попусти и доплати за деца

 • Деца од 2 до 11,99 години: 10€ попуст од редовната цена, 15€ од Битола и Прилеп
  Деца до 1,99 години – Бесплатно
  Возрасно лица над 63 год – попуст од 10€
Балкан Нет Balkan Net Leto Лето Албанија