ВИЛА ДИМИТРА се наоѓа во близина на центарот на Калитеа одалечена од плажа на околу 10 минути пешачење, 500м. Вилата е нова градба и е веднаш до спортското игралиште исто така близина на вилата се наоѓа парк, пекара, таверни, супермаркет, многу бутици и продавници. Оваа вила располага со трокреветни, четворокреветни и петокреветни студија (опремени со кујна, wc, клима, Телевизор и тераса).

На промо цените не следува попуст.        

 GPS кординати: 40°4’32”N,23°26’41”E

ВИЛА ДИМИТРА – КАЛИТЕА
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. Сутерен 1/3  (студио за 3 лица) 1/3  (студио за 3 лица) 1/4  (студио за 4 лица) 1/5 (студио за 5 лица) Промо цени на кој не следува попуст
19.05-26.05.2019 7 49 59 69 79 Промо цени
26.05-02.06.2019 7 79 109 119 139 Промо цени
02.06-09.06.2019 7 119 139 149 179
09.06-16.06.2019 7 199 219 239 259
16.06-23.06.2019 7 229 249 259 269
23.06-30.06.2019 7 279 299 309 339
30.06-07.07.2019 7 309 329 339 359
07.07-14.07.2019 7 319 339 349 379
14.07-21.07.2019 7 349 369 379 419
21.07-28.07.2019 7 359 379 389 429
28.07-04.08.2019 7 359 379 389 429
04.08-11.08.2019 7 359 379 389 429
11.08-18.08.2019 7 319 339 349 369
18.08-25.08.2019 7 279 299 319 349
25.08-01.09.2019 7 239 249 269 279
01.09-08.09.2019 7 159 169 179 199
08.09-15.09.2019 7 119 129 139 129
15.09-22.09.2019 7 69 79 89 99 Промо цени
22.09-29.09.2019 7 49 59 69 79 Промо цени

Клима уредот е вклучен во цената. Во цената не е вклучен превоз.

На промо цените или цени за рана резервација НЕ следува попуст

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “БАЛКАН НЕТ“.

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ  – со доплата :

 • 03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
 • 04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 30€по лице
 • 15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€по лице
 • 02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 35€по лице
 • 02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€по лице
 • 15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€по лице
 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€по лице
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€по лице
 • 04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€по лице
 • 05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€по лице
 • 05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€по лице
 • 05:40 h Удово (бензинска Удово) 35€по лице
 • 06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€по лице

Попусти и доплати за деца

 • Деца од 2 до 11,99 години: 10€ попуст од редовната цена, 15€ од Битола и Прилеп
  Деца до 1,99 години – Бесплатно
  Возрасно лица над 63 год – попуст од 10€
Балкан Нет Balkan Net Leto Лето Албанија