Вила Вергина се наоѓа на 50м оддалеченост од плажа, во мирниот дел на Ханиоти во близина на бич барот Молос, кој е лоциран на 200метри од вила Вергина. До најблиската плажа води мала патека која е веднаш до вилата и се стига за 2 мин. За лицата кои патуваат со сопствен превоз: внатрешен паркинг нема, се паркира на самата улица пред вила.Вилата располага со двокреветни и трокреветни соби на спрат, четворокреветни студија на спрат, четворокреветни мазонети на приземје и апартмани за 4 лица лоцирани на прв кат. 

Сите соби и студија се опремени со мини кујни со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, клима без доплата, ТВ, балкон или тераса, wi-fi.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за рана разервација: Потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=61,8мкд

ГПС Координати: 39.999061, 23.580184

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 50% аконтација.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019

-05% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

ВИРГИНА ХАНИОТИ
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. 1/3  (студио за 3 лица) приземје 1/4  (студио за 4 лица)  приземје 1/2 (студио за 2 лица) спрат 1/3  (студио за 3 лица) спрат Апп со една спална (4л) Промо цени на кој не следува попуст
19.05-26.05.19 7 89 99 89 99 129 Промо цена
26.05-02.06.19 7 109 129 109 119 199 Промо цена
02.06-09.06.19 7 139 179 139 149 279
09.06-16.06.19 7 229 249 219 239 349
16.06-23.06.19 7 289 309 279 299 379
23.06-30.06.19 7 309 329 299 319 449
30.06-07.07.19 7 339 359 329 349 459
07.07-14.07.19 7 379 399 369 389 509
14.07-21.07.19 7 419 439 399 429 509
21.07-28.07.19 7 419 439 399 429 509
28.07-04.08.19 7 419 439 399 429 509
04.08-11.08.19 7 419 439 399 429 509
11.08-18.08.19 7 419 439 399 429 509
18.08-25.08.19 7 389 409 379 389 459
25.08-01.09.19 7 349 369 339 369 389
01.09-08.09.19 7 269 289 259 269 309
08.09-15.09.19 7 229 229 219 229 259
15.09-22.09.19 7 159 179 149 159 169 Промо цена
22.09-29.09.19 7 89 99 89 89 129 Промо цена

 

Во цената не е вклучен превоз. 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “БАЛКАН НЕТ“.

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ  – со доплата :

 • 03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
 • 04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 30€по лице
 • 15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€по лице
 • 02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 35€по лице
 • 02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€по лице
 • 15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€по лице
 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€по лице
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€по лице
 • 04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€по лице
 • 05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€по лице
 • 05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€по лице
 • 05:40 h Удово (бензинска Удово) 35€по лице
 • 06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€по лице

Попусти и доплати за деца

 • Деца од 2 до 11,99 години: 10€ попуст од редовната цена, 15€ од Битола и Прилеп
  Деца до 1,99 години – Бесплатно
  Возрасно лица над 63 год – попуст од 10€
Балкан Нет Balkan Net Leto Лето Албанија